«

»

Cze 13

„KIEDY HISTORIA STAJE SIĘ LEGENDĄ” VII GMINNY KONKURS BIBLIOTECZNY „W ŚWIECIE KSIĄŻEK”

Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Jaworniku po raz siódmy gościło laureatów i finalistów Gminnego Konkursu Bibliotecznego „W świecie książek” organizowanego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Tegoroczna VII edycja przebiegała pod hasłem „Kiedy historia staje się legendą”. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 18 maja 2017 roku. Inicjatorką konkursu jest Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Jaworniku Renata Marzec. Przewodnim założeniem i celem konkursu jest promocja książki i biblioteki w środowiskach szkolnych oraz rozwijanie zainteresowań i potrzeb czytelniczych uczniów. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Myślenice. Powołana Komisja Konkursowa w składzie: Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Myślenicach Krystyna Łętocha, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Myślenicach Agnieszka Kazanecka-Bylica oraz Bogusław Kuźmiński przyznała: kategoria szkoły podstawowe klasy 1-3: I miejsce: Kamil Moskal (Szkoła Podstawowa w Jasienicy); II miejsce: Jakub Gramatyka (Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach); II miejsce: Filip Cyrek (Szkoła Podstawowa w Bysinie); III miejsce: Anna Ciesielczyk (Szkoła Podstawowa w Trzemeśni); III miejsce: Nikola Pachacz (Szkoła Podstawowa w Krzyszkowicach); III miejsce: Martyna Kozyra (Szkoła Podstawowa nr 3 w Myślenicach); Wyróżnienie:  Antoni Pasionek  (Szkoła Podstawowa w Krzyszkowicach); Filip Piwowarczyk (Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach);  Anna Kasperek (Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach); kategoria szkoły podstawowe klasy 4-6: I miejsce:  Agnieszka Bargieł (Szkoła Podstawowa w Jaworniku); II miejsce: Justyna Woźnica (Szkoła Podstawowa nr 3 w Myślenicach);  II miejsce:  Klaudia Walczykiewicz (Szkoła Podstawowa nr 3 w Myślenicach); III miejsce: Emilia Karpierz (Szkoła Podstawowa w Bęczarce); III miejsce: Wiktoria Rożek  (Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach); III miejsce: Julia Tondera (Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach); Wyróżnienie: Natalia Piskorz (Szkoła Podstawowa w Osieczanach); Berenika Kowalska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Myślenicach); Krystian Górka (Szkoła Podstawowa w Trzemeśni) laureaci konkursu kategoria gimnazja: I miejsce: Julia Tylek (Publiczne Gimnazjum w Jaworniku); II miejsce: Karolina Śmigla (Publiczne Gimnazjum w Trzemeśni); III miejsce: Maciej Nowików (Publiczne Gimnazjum w Jaworniku)        .

Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Myślenice  wręczyli Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Paweł Lemaniak, przedstawicielka Urzędu Miasta i Gminy Myślenice Beata Kowalska, a także Dyrektor Biblioteki Publicznej w Myślenicach Agnieszka Kazanecka-Bylica oraz Bogusław Kuźmiński. Szczególne podziękowania składamy Burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenice Maciejowi Ostrowskiemu za patronat nad konkursem.

Doceniając wkład pracy uczniów w wykonanie zgłoszonych prac organizatorzy wręczyli dyplomy finalisty i upominki książkowe dla wszystkich uczestników  konkursu. Uroczystości wręczenia nagród towarzyszył wernisaż wszystkich nadesłanych prac. Galę uświetniła inscenizacja Spotkanie z bohaterami legend polskich  przygotowana przez uczniów Gimnazjum w Jaworniku. Uroczystość stała się także okazją do spotkania nauczycieli bibliotekarzy i wymiany doświadczeń. Organizowany przez Gimnazjum w Jaworniku  Konkurs Biblioteczny „W świecie książek” wpisuje się w podejmowane przez Urząd Miasta i Gminy działania promujące książkę i czytelnictwo.

 

Anna Kowalska